Výprava do Vídně 31. července

Výprava do Vídně 31. července
Půl roku plánovaná cesta do Vídně na milongu k Sabine a Thomasovi se málem nekonala pro obtíže sehnat optimální odvoz – jelikož byla akce již dost konkrétně předjednaná a tedy bylo nutno ji uskutečnit neb jsme byli očekáváni a protože byli lidi, kteří byli ochotni jet a udělali si na to čas, však nebylo vozů a řidičů, přistoupilo se k tomu, že byl zapůjčen velký 9ti místný vůz a přesvědčen Ládin (který se úkolu zhostil ochotně a s velkou zodpovědností) k jeho řízení. Celá akce – dotovaná z části tangopokladnou – byla tedy pojata jako propagační cesta SAT kvůli zářijové milonze (zajišťuje prohlubování vztahů se SaTho tangem – a tudíž jest možno očekávati, že SaTho opět v září přivezou do Hradce celý autobus vídeňských tangueros, čímž nám pomůžou zaplnit kapacitu a zvýší kredit naší akce přítomností tanečníků z bývalé c.k. metropole). Všichni tangueros SAT, kteří byli přítomni na lekcích 20. a 27. července (a kteří tvoří nadpoloviční usnášení schopnou většinu) se na tomto postupu shodli. Však není to postup standartní a přikročilo se k němu v tomto naléhavém případě výjimečně. Rozpis nákladů na výpravu bude k nahlédnutí v účetnictví u Vendulky nebo u mě.
Přes tyto počáteční a organizační potíže se výprava uskutečnila k plné spokojenosti – byli jsme tam vzorově uvedeni a přivítáni, byla nám věnována milá pozornost hostitelů a všichni jsme si dostatečně zatančili v krásných prostorách starého domu čp.1 v Lehárgasse ve městě na krásném modrém Dunaji :-)) Tichá vzpomínka byla věnována osobám, které se účastniti původně chtěli, však okolnosti nečekané jim v tom zabránili.
Připojuji níže obrázek obálky časopisu El tango, kde vyšel Martinův článek s názvem: Jak přišlo tango do jižních Čech, který pravidelně ve Vídni vychází. Časopis je k zapůjčení na požádání – nepodařilo se mi článek čitelně oskenovat. (Pa)