Výprava do Eschelbergu

Výprava do Eschelbergu
Naše již druhá výprava do hradu Eschelbergského vydařila se převelice. Tentokráte mířili jsme hlavně na lekce tanga, pořádané taneční školou Roberta a Susi v Linzi, kteréžto nám zprostředkovati měli Lorena a Daniel Ferro – největší učitelé našich učitelů. A věru, nebyli jsme zklamáni – ba přímo nadšení nás uchvátilo, nejen z úžasného zážitku, když jsme tento pár pozorovati mohli při tanci, jak nám jej předvedli na sobotní milonze, ale i z jejich osobního přístupu a způsobu výuky. Zejména druhý workshop, jehož tématem byl rytmus a jeho cítění v tanci, byl pro nás velmi přínosným.
Na tuto výpravu se vydaly z našich řad tři posádky – dvě již v pátek, by účastny mohly býti na páteční milonze u Magnuse, kterážto se velmi vydařila a třetí výprava připojila se až v sobotu dopoledne. Naše řady posílila výprava z Brna v čele se svými lektory – máme radost, že vazby mezi různými proveniencemi tanga u nás sílí. Jako vždy bylo přínosné, tančiti s Tangueros, kteří mají odlišný styl tance, jiné zkušenosti a vzory, a přináší a ověřují naše dovednosti komunikace. Máme za to, že o to v tangu jde – ne aby to dopadlo nacvičeným tancem v uzavřených buňkách způsobů jednotlivých škol. Je velmi inspirující tančit s absolutně neznámými tanečníky a tanečnicemi :-)
Sobotní milonga nebyla tak příjemná, jako ta páteční – sál, ve kterém se konala, neměl dobrou podlahu – byli jsme vrženi na dlažbu do těžce větratelného prostoru, kde nám okna padala na hlavu. – Tyto primární nedostatky trochu oslabily naše prožitky. Vzhledem k tomu, že v těchto ne zrovna vyhovujících prostorách měly probíhat i všechny workshopy, (čímž jsme byli trochu udiveni – do jakých podmínek byli pozváni Lorena a Daniel vyučovat!), velmi jsme uvítali, že nedělní kurzy byly přesunuty do sálu v Rottenegu.

Na hradě byla celkově skvělá atmosféra – Magnus a Ivanka s Martinem byli, jako vždy úžasnými hostiteli – jsme přešťastni, že jest nám umožněno poznávati všechny odstíny tanga, krásná místa v Rakousku a vlídné lidi v domáckém prostředí jejich pozvání :-)) Děkujeme :-))