Milonga v Jindřiši 1. 6.

Milonga v Jindřiši 1. 6.
Dojmy účastníků:
Karel Zíma:
Jindřišská milonga byla oznámena s dostatečným předstihem, což je velice užitečná věc. Všechna čest organizátorům. Budova je taková, jaká je, s tím toho moc nevymyslíme. Sál byl hezky vyzdobený, takže doufám, že tam účastníci, stejně jako já, strávili hezký večer. Hudba byla plus mínus typická pro prostředí a děkuji tomu, kdo si dal tu práci ji posbírat a dotáhnout až do jindřišského reproduktoru. S přáním všeho hezkého a s pozdravem „Neřešit! Mlsat!“ Karel.

Vlasta Bělohlávek:
Líbilo se mi krásně upravené prostředí – výzdoba byla nápaditá a vkusná. Překvapila mne bohatá účast hostů z Brna i Rakouska – je vidět kladná odezva na aktivní přístup v získávání kontaktů hlavní organizátorky, Vlasty Křičkové.
S tamějším sálem toho moc opravdu nevymyslíme, zvýšená teplota zřejmě po delší odstávce sálu způsobila i poněkud tropické ovzduší, ale co byl větší problém – velmi málo kluzká podlaha. Pánům asi tolik nevadila, ale juchající ochující dámy značně trpěly.
Hudba – ví se o mne, že upřednostňuji hudbu pestrou, barevnou, proměnlivou.., a protože argentinské tango je určitým prolnutím mnoha tanečních a tedy i hudebních směrů a žánrů, myslím si, že bychom je měli umět tančit těměř na libovolnou hudbu a neomezovat se jen na některé hudební období. Myslím, že hudba je jistým vodítkem a spolu s technikou pak dovoluje neverbálně vyjádřit určitý příběh či myšlenku. A jak se mění doba, mění se i možnosti a potřeby a prostředky cosi vyjadřovat. Obracením se a omezováním na jedno hudební období omezujeme pak sami sebe a přicházíme o příležitosti poznat nová dosud skrytá tajemství dřímající v propojení hudby a pohybu člověka.
Líbila se mi v posléze téměř stejnorodé plejádě skladeb vsuvka několika písní nedlouho před půlnocí s německým zpěvákem. Možná popátrám, kdo to byl:-)
Celkově se mi milonga líbila a děkuji za ni pořadatelům. Vlasta B.